آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۹ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۱۵
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم گسترش فولاد تبریز قرار است سه شنبه شب و به منظور برگزاری اردویی 3 روزه راهی سرعین شود که قصد دارد در این شهر با برگزاری دیدارهایی تدارکاتی از این اردو نهایت استفاده را ببرد.

شاگردان فراز کمالوند که به مدت 3 روز در این اردو به سر می برند طبق برنامه ریزی ها انجام شده قرار است روز جمعه و قبل از ترک این شهر با تیم صبای قم دیداری تدارکاتی را برگزار کنند.

حسن آذرنیا در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز درباره دیدار تدارکاتی تیم گسترش فولاد در این اردو اظهار داشت: ما روز جمعه و قبل از ترک سرعین در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم صبای قم رفته و با این دیدار اردوی خود را در سرعین به اتمام می رسانیم اما قبل از این اردو در تبریز نیز یک دیدار تدارکاتی برگزار می کنیم.

سرپرست تیم گسترش فولاد افزود: روز سه شنبه ما به مصاف تیم ماشین سازی تبریز رفته و پس ازاین دیدار تبریز را به مقصد سرعین ترک می کنیم.

انتهای پیام/ج

تاریخ ارسال خبر: ۹ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۱۴
سراب ؛ گاو سرابی از نژادهای اصیل این دام در ایران است که بر خلاف روزگاران خوش گذشته اکنون به دلیل بی توجهی مسئولان در آستانه فراموشی قرار دارد.خبرگزاری مهر ؛ گروه استان ها: مشدی حسن گاوی دارد که عاشق اوست، بیشتر از یک انسان معمولی دوستش دارد و همه اهالی روستا از علاقه وافر او به گاوش باخبر هستند اما از قضا روزی مشدی حسن به شهر می رود و در غیاب او گاوش به دلایل نامعلومی می میرد و اهالی گاو را به خاطر ندیدن و ناراحت نشدن و در اصل شوکه نشدن مشدی حسن به چاه می اندازند و مشدی حسن بعد از برگشت به طریقی می فهمد که گاوش مرده اما از فرط علاقه اش به گاو، مرگ و نیستی او را باور نمی کند و آرام آرام خودش را به جای گاو می پندارد و به همه می گوید من گاو مشدی حسنم نه مشدی حسن و اهالی نیز بخاطر این روان پریشی به فکر درمان او می افتند و هنگامی که هیچ یک از روش های درمانی سنتی و حتی نذر و دعا کارساز نمی شود، به ناچار وی را برای مداوا به شهر می برند اما مشدی حسن در میانه راه از دست اهالی روستا فرار کرده و در دره ای سقوط می کند و به سرنوشت گاو دچار می شود...

بی گمان بسیاری از ما این جملات را که بر گرفته از داستان گاو نوشته غلامحسین ساعدی است، یا خوانده ایم یا فیلمی را که با همین عنوان توسط داریوش مهرجویی ساخته شده، دیده ایم و شاید پیام آن را درک کرده ایم و شاید هم مانند بسیاری از امور روزمره با کمترین تاثیر پذیری از موضوع مورد اشاره آن، مدتی بعد این حکایت را فراموش کرده ایم اما بدون شک حکایت امروز دامداران منطقه سراب شباهت بسیار و نزدیکی با حال و روز مشدی حسن دارد.

بی گمان این دامداران بهتر از هر کسی می توانند پیام و مفهوم این داستان را برایمان بازگو کنند و از درد و رنج انسان هایی بگویند که تنها داشته های خود را ناخواسته از دست می دهند و قبول این نسیان و نیستی برایشان ممکن نیست چرا که گویی اینک فیلم و داستان گاو در حال تکرار و معنی شدن عینی برای آنان است و اندک غفلتی می تواند بهترین نژاد گاو کوهستان ایران را به سرنوشت گاو مشدی حسن دچار کند و آن را به چاه فراموشی و نیستی بیافکند.

گاو سرابی نژاد اصیل ایرانی که با واردات بی رویه به حاشیه رانده شد

مشدی حسن قصه ما، منصور بیانی دامداری است که خود را عاشق گاو های اصیل سرابی می داند که برای ملاقاتش به سمت مرتع سرسبز دونیق در ۱۴ کیلومتری شهرستان سراب رفتیم تا حال و روز این دامدار و گاو دوست داشتنی اش را به تصویر بکشیم تا شاید زنگ خطر و بیدار باشی برای برنامه ریزان باشد.

این دامدار زحمت کش عاشقانه دو گاو اصیل سرابی را نشانمان می دهد، در نگاه های عاشقانه او به این دو گاو زرد رنگ روشن که از ویژگی های بارز گاو سرابی است، می توان رگه های ممتد از حسرت و غم و نگرانی را یافت، دست نوازشی بر پیکر گاوش می کشد و افسوس می خورد که ناملایمات روزگار و تبلیغات دروغین موجب شده که اینک شمار گاوهای اصیلش از ۳۲ راس به چهار گاو محدود شود.

سیاست واردات بی رویه به گاوهای سرابی هم رحم نکرده و اینک عرصه بر بومیان منطقه و دامدارانی که از این نژاد نگهداری می کنند، تنگ تر شده استسیاست واردات به گاوهای سرابی هم رحم نکرده و اینک عرصه بر بومیان منطقه و دامدارانی که از این نژاد نگهداری می کنند، تنگ تر شده است.

بیانی دامدار با سابقه سرابی که سینه اش مالامال از درد بی توجهی و غفلت بود، ما را میهمان کره خوش طعم و رنگ سراب می کند که مدت ها بود در حکایت های گذشتگان از طعم خوش آن شنیده بودیم تا یادآور شود شیر پرچرب و کم توقعی غذایی و مقاومت سرسختانه در برابر شرایط سخت اقلیمی منطقه از امتیازات نژاد برتر گاو کوهستانی سراب محسوب می شود.

دامدار مضطرب و نگران وعده می دهد که با اندک حمایتی می تواند دکه عرضه بهترین کره ایران را در ورودی شهر دایر کند و با نشان دادن گاوهای غیربومی ساکن در منطقه، انگشت اتهام را به سمت مسئولان وقت نشانه می رود و از بی مهری های آنان در قبال حمایت از داشته ارزشمند دامداران سرابی گله گذاری می کند و شرط می بندد که اگر ایستگاه حمایتی و پشتیبانی گاو بومی، گاو نری در اختیار او قرار دهد، می تواند شمار گاوهای سراب را بیشتر کند.

منصور بیانی چنان از برنده شدن گاوهایش در مسابقه انتخاب بهترین گاو نژاد سرابی سخن می گوید که گویی در میدان المپیک مدالی به گردن آویخته، برای این دامدار ارزش برنده شدن گاوهایش بسیار زیاد است و احیاء مجدد مسابقه انتخاب بهترین گاو سرابی را که در سال های ۷۰ تا ۷۳ برگزار می شد از مسئولان طلب می کند.

در آن روزها هنوز اثری از نژادهای گاو وارداتی چون هلندی نبود و گاو سرابی همچون فرمانروایی بی رقیب در دشت ها و مراتع منطقه می خرامید و دامداران منطقه نیز به شکرانه وجود چنین نعمتی، نام سراب و لبنیات خوشگوار آن را بر زبان ها انداخته بودند اما این روزگار خوش با شیوع تب واردات گاو تداومی نیافته است.

نگهداری ۱۵۰ گاو نژاد سرابی در ایستگاه دامپروری سراب

نگهداری ۱۵۰ گاو نژاد سرابی در ایستگاه دامپروری سراب و تحویل هر از چندگاه گاو نر به گله داران اقماری از تنها سیاست های حمایتی دولت در این خصوص استاکنون گاوهای سرابی به مانند رعایایی در میان خیل این نژادهای وارداتی گم شده اند و آرام آرام بواسطه این بیماری ناخواسته و تحمیلی به لبه پرت چاه فراموشی و نابودی نزدیک تر و نزدیک تر می شوند و دامدارانی چون منصور بیابانی ما نیز مانند مشدی حسن با حسرت و دلی خون بار نظاره گر این داستان تراژیک، البته این بار در واقعیت و نه در خطوط کتاب های داستان و فریم های فیلم ها هستند.

ابراهیم فرقانی مدیر جهاد کشاورزی منطقه نیز تنها نگهداری ۱۵۰ گاو نژاد سرابی در ایستگاه دامپروری سراب و تحویل هر از چندگاه گاو نر به گله داران اقماری را از سیاست های حمایتی دولت در این خصوص عنوان کرده و در عین حال عدم برگزاری جشنواره انتخاب گاو برتر در سراب را که روزگاری از برنامه های پرمخاطب بوده و در برنامه کشاورزی سیمای استان نیز پخش می شد، را به دستورالعمل وزراتی منع برگزاری همایش ها و جشنواره ها نسبت می دهد.

به هرحال هر کشور و شهری به داشته هایش زنده است و به آنها افتخار می کند و نژاد گاو سرابی نیز یکی از همین داشته های مهم کشور ماست که باید مورد توجه همگان قرارگیرد حاصل جمع این داشته ها همان توسعه خواهد بود که مدتهاست به دنبال آن هستیم.

به هرحال خدا کند سرنوشت دامداران ما با سرنوشت مشدی حسن یکی نشود و تا دیر نشده با اعمال سیاست های حمایتی این نژاد برتر کشور را در داستان های گذشتگان جستجو نکنیم، احیای جشنواره انتخاب بهترین گاو سرابی، سیاست تشویق و اعطای تسهیلات به دامداران برای نگهداری این گاو، می تواند کره خوش طعم سراب را به برندی جهانی تبدیل کند و شهرت مخدوش شده لبنیات سراب را بازگرداند.

خبرنگار: جواد عباس زاده

تاریخ ارسال خبر: ۹ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۱۳

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مراسم افتتاح پروژه های مسکن مهر استان با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون وزیر راه و شهرسازی در فاز 3 شهر جدید سهند برگزار شد.

اسماعیل جبارزاده و محسن نریمان همچنین با حضور در یکی از واحدهای مسکن مهر در مجتمع 276 واحدی رضوان، کلید این واحد مسکونی را به شکل نمادین به مالک آن واگذار کردند.

از مجموع واحدهای مسکن مهر افتتاح شده، چهار هزار واحد در شهر جدید سهند، 1619 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر و 74 واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفر احداث شده است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی تاکنون از 121 هزار واحد مسکن مهر استان، 94 هزار واحد به بهره برداری رسیده و 27 هزار واحد باقی مانده نیز عمدتا تا پایان سال جاری تکمیل و به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

به گزارش تسنیم، اسماعیل جبارزاده در آئین بهره برداری از 5 هزار و 693 واحد مسکن مهر در سطح استان نیز ، اظهار داشت: بنا داشتیم تا پایان سال 94 بخش عمده ای از این پروژه ها را تعیین تکلیف کنیم، اما صاحب نظران اعتقاد داشتند که با توجه به مشکلات عدیده این کار امکان پذیر نیست.

جبارزاده افزود: مسئولان اجرایی استان نشان دادند که با همت عالی می توان مشکلات بزرگ را حل کرد و امروز شاهدیم که بخش بزرگی از این پروژه ها تعیین تکلیف شده و بخش باقی مانده نیز باید تا پایان سال به اتمام برسد.

استاندار آذربایجان شرقی از توجه ویژه دستگاه های خدمات رسان به پروژه های مسکن مهر قدردانی کرد و گفت: با وجود اینکه بعد از زلزله ارسباران، منابع این دستگاه ها کاهش یافته بود اما با دست خالی برای رفاه و آسایش مردم و ساکنان مسکن مهر تلاش کردند.

وی افزود: با تلاش و همتی که از مدیران استان سراغ داریم مطمئنا تا پایان سال 94، قریب به اتفاق واحدهای مسکن مهر تحویل متقاضیان خواهد شد.

جبارزاده با اشاره به اینکه 40 درصد از واحدهای مسکن مهر استان در دولت گذشته احداث شده بود و بقیه به دست این دولت ساخته شده است، افزود: امیدواریم با پایان پروژه های مسکن مهر وارد فاز دیگری از تامین مسکن برای شهروندان شویم.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص آزادراه تبریز- سهند هم گفت: خود را متعهد به وعده رئیس جمهور به مردم سهند می دانیم و شبانه روز تلاش می کنیم تا این پروژه را که سالیان سال راکد مانده بود به سرانجام برسانیم.

وی افزود: مصمم هستیم که شهر سهند را به عنوان شهری برتر، زیبا و نگین شهرهای جدید در کشور معرفی کنیم و معتقدیم که شهر سهند این ظرفیت را دارد.

انتهای پیام/

تاریخ ارسال خبر: ۹ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۱۲

بخش صنعت ۳۰ درصد برق آذربایجان شرقی را مصرف می‌کند

یوسف سرافراز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به اینکه همکاران برق رسان در 18 شهرستان آذربایجان شرقی بطور مستمر و شبانه روزی درحال فعالیت هستند، گفت: تاکنون از بدو آغاز فعالیت دولت یازدهم بیش از 200 میلیارد تومان پروژه سرمایه ای و برق دار کردن نزدیک به 60 روستا به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشترین پروژه های شرکت توزیع برق مورد بهره برداری قرار گرفته است، افزود: در طول گرامیداشت هفته دولت نزدیک به 90 پروژه برق در سراسر آذربایجان شرقی افتتاح شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی اعتبار این پروژه ها را بیش از 130 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: همچنین تعداد زیادی از پروژه های درحال اجرای شرکت برق تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

سرافراز بیش از 30 درصد مصرف برق آذربایجان شرقی را در بخش صنعت دانست، تصریح کرد: تاکنون بیش از 2 هزار و 400 روستای استان از نعمت برق بهره مند شده اند و تنها 140 روستا در سطح استان بدون برق هستند که در طول سال جاری و سال آینده به این روستاها برق رسانی خواهد شد.

وی هدف اصلی شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی را ارائه برق مطمئن عنوان کرد و گفت: آذربایجان شرقی یکی از پایدارترین و مطمئن ترین شبکه های برق برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در پایان با تاکید براینکه انشعاب برق در کمترین زمان به متقاضیان ارائه می شود، خاطر نشان کرد: در طول پنج ماهه نخست امسال نزدیک به 40 میلیارد تومان برای برق رسانی و اصلاح و ترمیم شبکه های برق استان هزینه شده است.

انتهای پیام/ ی

تاریخ ارسال خبر: ۸ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۱۱

طرح هادی روستای «چلقایی» در بناب به بهره برداری رسید

بناب؛ همزمان با گرامیداشت هفته دولت طی مراسمی طرح هادی روستای «چلقایی» از توابع شهرستان بناب با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.به گزارش خبرنگار مهر، این طرح شامل خیابان ۱۲ متری بطول ۵۵۰ متر و خیابان ۱۴ متری بطول ۴۰۰ متر است که عملیات اجرایی آن از سال ۹۳ آغاز شده بود و امروز همزمان با هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفت.

برای انجام عملیات زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، جابجایی تأسیسات و اجرای این طرح بالغ بر ۶ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی، استانی و دهیاری هزینه شده است.

با افتتاح و بهره برداری از این طرح ۴ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت روستای چلقایی در قالب یک هزار و ۳۷۱ خانوار از مزایای طرح بهره مند شدند.

درآیین بهره برداری ازطرح هادی روستای چلقایی که فرماندار، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اعضای شورای اسلامی بخش، جمعی از مسئولان و اهالی روستا حضور داشتند، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بناب با ارائه گزارشی از وضعیت اجرای طرح هادی روستاهای این شهرستان اظهار کرد: دریکسال گذشته ۱۲ طرح هادی در روستاهای شهرستان بناب شامل جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت بطول شش کیلومتر در ۱۲ روستای شهرستان بناب اجرا شده که برای اجرای این طرحها بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

احمد قاسمی افزود: هم اکنون ۷۴ درصد جمعیت روستایی شهرستان بناب از امکانات طرح هادی بهره مند هستند و با تلاش و حمایت های مسئولان و همکاری مردم ساکن در روستاها امیدواریم نسبت به تکمیل طرح هادی بقیه روستاها نیز اقدام کنیم.

این گزارش حاکیست، همچنین به همین مناسبت و طی مراسمی با حضور فرماندار، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان محلی، مسئولان آب و فاضلاب روستایی و اهالی طرح تکمیل آبرسانی به روستاهای«روشت بزرگ»، «زاوشت»، «روشت کوچک» و «آلقو» از توابع شهرستان بناب افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفت.

برای اجرای این طرح بطول ۴ هزار و ۷۴۰ متر بالغ بر ۳ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که با اجرای آن آب مورد نیاز ۳ هزار و ۶۰ مشترک ساکن در این چهار روستا تأمین شد.

شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده که ۴۰ درصد جمعیت آن در ۲۸ روستای شهرستان ساکن هستند. شغل عمده روستاییان این شهرستان کشاورزی، دامداری و قالیبافی است، اما به علت نزدیکی آنها به مرکز شهرستان به مشاغل شهری نیز روی می آورند.

تاریخ ارسال خبر: ۸ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۱۰

امنیت و اقتدار موجود در کشور به برکت خون شهیدان است

اهر؛ امام جمعه موقت اهر گفت: امنیت و اقتدار موجود در کشور به برکت خون شهیدان است.به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمود دینی عصر یکشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای دولت در شهرستان اهر عملکرد دولت و پروژه های افتتاح شده در سراسر کشور را چشمگیر اعلام کرد و اظهار داشت: منافقین و تروریست ها باعث شهادت حدود ۱۷ هزار نفر به غیر از شهدای جنگ تحمیلی از عالمان و فرهیختگان کشور شده اند.

وی با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر الگوی امروز مسئولان هستند، افزود: هدف کشورهای غربی از تعلیم و تربیت گروه های تروریستی تحت سلطه درآوردن کشورهای مسلمان منطقه بوده و مبارزه با تروریسم و دشمنان اسلام از اولویت های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت اهر با اشاره به اینکه ادعای آمریکا و همپیمانانشان در مبارزه با تروریست های تکفیری دروغ است، ادامه داد: تروریست های داعش همان دست پرورده های آمریکا، اسرائیل و عربستان است که با پول این کشورها هر روز تعداد زیادی از مسلمانان کشته می شوند.

حجت الاسلام دینی کشورهای غربی و استکبار را غیر قابل اعتماد دانست و گفت: تنها پیام شهدای انقلاب اسلامی و دولت به مردم حفظ ارزش های دینی و عشق به ولایت فقیه است.

وی شهدا را همانند شجره طیبه عنوان کرد و بیان داشت: اندیشه های شهیدان رجایی و باهنر در راستای تقویت قدرت کشور و حفظ دستاوردهای پیروز انقلاب و مظاهر اسلامی بود.

امام جمعه موقت اهر اضافه کرد: مبارزه با تروریسم و استکبار تنها برای زمان خاص معین نبوده و تعطیل شدنی نیست.

حجت‌الاسلام دینی با اشاره به اینکه ریاست و مسئولیت به معنی جمع آوری ثروت و بی توجهی به امورات مردم نیست، تصریح کرد: امنیت و اقتدار امروز کشور را به شهدا مدیون هستیم، آنها با ازخودگذشتگی ایران را در مقابل تهاجمات دشمنان بیمه کرده اند.

وی خدمات تمامی دولت ها را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مهم ارزیابی کرد و گفت: امروز خدمات و امکانات دولت در همه نقاط دور دست ایران قابل مشاهده است.

امام جمعه موقت اهر در پایان با تاکید براینکه مشارکت و همکاری مسئولین و مردم در راستای توسعه و آبادانی منطقه موثر است، خاطرنشان کرد: اجرا و تبعیت از قوانین توسط دولت و ملت ضروری است.

تاریخ ارسال خبر: ۸ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۰۹

صادرات ۳۶۲ میلیون دلاری انواع کالا از گمرکات آذربایجان شرقی

تبریز ؛ قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از صادرات ۳۶۲ میلیون دلاری انواع کالا از گمرکات آذربایجان شرقی در ۴ ماه اخیر خبر داد.به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی راستی بعداز ظهر یک شنبه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تشریح کارهای انجام گرفته در حوزه تجارت اظهار داشت: در بخش داخلی کشور حدودا ۲ میلیارد دلار صادرات داشته ایم.

وی صادرات انجام گرفته از گمرکات استان را یک میلیارد دلار دانست و گفت: ۵۰ درصد این صادرات از طریق گمرکات استان ما صادر شده است.

راستی کل کالاهای صادر شده از گمرکات استان در چهارماهه اخیر را ۳۶۲ میلیون دلار خواند و افزود: در چهار ماهه سال ۹۴ افزایش ۸ درصدی داشته ایم.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات موجود درحوزه صادرات گفت: بازگشت و انتقال وجوهات ازمهم ترین مشکلات صادرات است که به علت وجود تحریم ها، برگشت و انتقال وجوهات صادرکنندگان امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: به دلیل تحریم های موجود، در حوزه صادرات فرش و فلزات رنگی کاهش داشته ایم که این کاهش حالت کلی و کشوری دارد و تنها مختص استان ما نیست.

وی رقم کاهش صادرات را ۲۰۰ میلیون دلار خواند و افزود: در حوزه صادرات فرش نسبت به سال گذشته ۷ درصد کاهش و در بقیه موارد افزایش ۸ درصدی داشته ایم.

وی در این راستا ادامه داد: در کل کشور صادرات ۶۳۲ میلیون دلاری به ۸۵ کشور جهان صادرشده است که در مقایسه با سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است به خصوص در صادرات میوه.

وی با اشاره به صدور و تمدید کارت بازرگانی و پذیرش و اعزام هیئت های تجاری، تعداد کارت های صادروتمدید شده را ۱۴۲۰ فقره خواند و از اعزام هیئت های تجاری به کشور آلمان خبرداد و افزود: شانزدهم مهرماه جاری هیئت های تجاری ما به آلمان اعزام خواهند شد.

وی تعداد ثبت نام کنندگان این هیئت را ۲۰ نفر خواند و افزود: تا کنون ۲۰ نفر ثبت نام نموده اند. وی با بیان این که مهلت ثبت نام تمام شده گفت: باوجود اتمام مهلت ثبت نامی، علاقه مندان می توانند بدون هیچ ممنوعیتی ثبت نام کنند.

وی در ادامه با اشاره به اعزام هیئت های پیشین گفت: در گذشته نیز اعزام داشته ایم و ۳۰ نفربه باکو اعزام شده بودند و استان آذربایجان شرقی رتبه اول در تجارت را داشته است.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به همایش سالانه ادامه داد: بیست و یکم و بیست و دوم سال گذشته همایش سالانه در استان برگزار شد و برگزاری مجدد همایش ملی صادرات در تبریز جزو برنامه های جاری ماست.

وی این سازمان را زبان گویای صادرات برشمرد و گفت: در بحث واردات و صادرات کالااستان آذربایجان شرقی بعد از تهران جزو استان های برتر است.

راستی دربخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به شکل گرفتن میزکالای روسیه، ترکیه، آذربایجان و عراق، صادرات میوه به روسیه را یک فرصت مناسب در حوزه صادرات دانست و گفت: این افزایش ۸ درصدی در حوزه صادرات میوه بوده است.

فعالیت ۸۲ شرکت های پخش در آذربایجان شرقی

معاون حوزه نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی نیز در ادامه این نشست خبری ضمن اشاره به رسالت این حوزه، رسالت اصلی آن را پیشگیری از تخلفات، جلوگیری از اجحاف در حوزه مصرف کنندگان و ایجاد امنیت در بازار دانست و گفت: نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بر کلیه بخش های خدمات دولتی و خصوصی و تعاونی نظارت دارد.

وی تعداد بازرسین فعال در سطح استان را ۲۰۰ نفر، ناظرین افتخاری را ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: در طول سال ۹۳ و پنج ماهه منتهی به سال ۹۴، ۳۸۶ مورد بازرسی از سطح بنگاه ها انجام گرفته و افزون بر تذکرات لازم برای اصلاح روندها ۱۶ هزار و ۳۷۰پرونده به بازرسی معرفی شده اند و ۱۷ هزار و ۹۷۵ مورد تخلف به ثبت رسیده و ۳۴ هزار و ۲۵۰مورد شکایت گزارش شده و ۴۳۱ مورد نیز دردست برسی است.

معاون حوزه نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به عدم درج قیمت، تقلب، عدم صدور فاکتور، کم فروشی و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آن ها را از بیش ترین تخلفات ثبت شده برشمرد.

وی در پایان تعداد شرکت های پخش استان را ۸۲ شرکت و تعداد رایزن ها را ۲۰ نفر معرفی کرد.

تاریخ ارسال خبر: ۸ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۰۸

۵۷۰۰واحد مسکن مهر همزمان با هفته دولت در آذربایجان شرقی افتتاح شد

تبریز؛ همزمان با آخرین روز هفته دولت پنج هزار و ۶۹۳ واحد مسکن مهر در آذربایجان شرقی افتتاح شد.به گزارش خبرنگار مهر، این پروژه ها با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون وزیر راه و شهرسازی در فاز سه شهر جدید سهند افتتاح شده و به متقاضیان واگذار شد.

همچنین در این آیین به شکل نمادین کلید یکی از واحدهای مسکونی مسکن مهر در مجتمع رضوان به مالک آن تحویل داده شد.

اسماعیل جبارزاده در این مراسم اظهار داشت: پروژه های مسکن مهر در دولت قبل تصویب شد که در استان آذربایجان شرقی ۴۰ درصد واحدهای مسکن مهر توسط دولت قبل احداث شد و احداث بقیه پروژه های مسکن مهر به عهده دولت تدبیر و امید بوده است که با تلاش مسئولان امیدواریم تا پایان سال ۹۴ شاهد اتمام این پروژه در استان باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با پایان پروژه های مسکن مهر شاهد تمهیدات جدید برای تامین مسکن در استان از سوی مسئولان خواهیم بود.

وی افزود: بخش زیادی از پروژه های مسکن مهر استان امروز به بهره برداری رسید که اطمنان داریم در ماه ها آتی نیز باقی پروژه ها افتتاح می شوند تا در سال ۹۵ شاهد هیچگونه پروژه نیمه تمام مسکن مهر نباشیم.

جبارزاده با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان انتظار افتتاح این پروژه را در مدت زمان اندک نداشتند، گفت: از تمامی دستگاه های مربوطه برای تکمیل این پروزه ها در زمانی اندک قدردانی می کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شهر جدید سهند باید به شهری زیبا و توسعه یافته تبدیل شود، گفت: علاوه بر تکمیل واحدهای مسکن مهر در پی تکمیل آزادراه تبریز؛ سهند در مدت کم هستیم.

۹۴ هزار واحد مسکن مهر در اذربایجان شرقی بهره برداری شده است

توحید اخلاقی نیز در این مراسم با اشاره به امار مسکن مهر در استان گفت: در مجموع این استان دارای ۱۲۱ هزار واحد مسکن مهر بود که ۹۴ هزار واحد آن تا به امروز به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی ادامه داد: واحدهای باقی مانده نیز به دستور استاندار تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد و به متقاضیان واگذار می شود.

وی همچنین در خصوص واحدهای افتتاح شده گفت: از تعداد واحدهای افتتاح شده امروز چهار هزار واحد در شهر جدید سهند، هزار و ۶۱۹ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار و مابقی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر قرار دارد.

تاریخ ارسال خبر: ۸ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۰۷

اعتبارات دولتی شهرستانها در دوران پساتحریم افزایش یابد

اهر؛ فرماندار شهرستان اهر گفت: تخصیص اعتبارات دولتی در دوران پساتحریم برای شهرستان ها افزایش یابد.به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدعابدی ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی اهر، با اشاره به اینکه عمده ترین پروژه های هفته دولت در جهت رفع نیازهای مردم اهر بوده است، گفت: امسال طی هفته دولت ۳۰ میلیارد تومان پروژه و طرح های عمرانی در شهرستان اهر مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: امیدواریم با تخصیص اعتبار بیشتر بتوانیم پروژه های زیادی در این شهرستان افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی شهرستان ها در دوران پساتحریم افزایش یابد، گفت: رفع تحریم ها باعث افزایش اعتبارات دولتی شده و هزینه کردن این اعتبارات در مباحث زیربنایی بسیار مهم و در توسعه شهرستان تاثیرگذار است.

عابدی به کاربردی کردن پروژه ها در دولت ها نیز اشاره کرد و افزود: بزرگ ترین طرحی که دولت تدبیر و امید به آن پرداخت رفع تحریم ها، مذاکرات هسته ای و طرح تحول سلامت است.

فرماندار شهرستان اهر در پایان خاطر نشان کرد: عظیم ترین پروژه عمرانی در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان تا ماه های آینده در این شهرستان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

تاریخ ارسال خبر: ۸ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۳۳۳۰۶

اعتبارات دولتی شهرستان ها در دوران پساتحریم افزایش یابد

اهر؛ فرماندار شهرستان اهر گفت: تخصیص اعتبارات دولتی در دوران پساتحریم برای شهرستان ها افزایش یابد.به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدعابدی ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی اهر، با اشاره به اینکه عمده ترین پروژه های هفته دولت در جهت رفع نیازهای مردم اهر بوده است، گفت: امسال طی هفته دولت ۳۰ میلیارد تومان پروژه و طرح های عمرانی در شهرستان اهر مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: امیدواریم با تخصیص اعتبار بیشتر بتوانیم پروژه های زیادی در این شهرستان افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی شهرستان ها در دوران پساتحریم افزایش یابد، گفت: رفع تحریم ها باعث افزایش اعتبارات دولتی شده و هزینه کردن این اعتبارات در مباحث زیربنایی بسیار مهم و در توسعه شهرستان تاثیرگذار است.

عابدی به کاربردی کردن پروژه ها در دولت ها نیز اشاره کرد و افزود: بزرگ ترین طرحی که دولت تدبیر و امید به آن پرداخت رفع تحریم ها، مذاکرات هسته ای و طرح تحول سلامت است.

فرماندار شهرستان اهر در پایان خاطر نشان کرد: عظیم ترین پروژه عمرانی در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان تا ماه های آینده در این شهرستان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.